Holdoversigt

Kursus

Dag

Start

Underviser

Sted

Yin Yoga

Man

23.05.22 kl. 19.00

Ann-Sofie Holme Hansen

Nørre Aaby Skole
Skolevænget 9
5580 Nørre Aaby

Hatha Yoga

Tor

02.06.22 kl. 16.30

Ann-Sofie Holme Hansen

Nørre Aaby Skole
Skolevænget 9
5580 Nørre Aaby

Mini Sommerskole

Tor

07.07.22 kl. 10.00

Mette Hyllested

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Mini Sommerskole

Man

11.07.22 kl. 10.00

Mette Hyllested

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Mini Sommerskole

Tor

21.07.22 kl. 10.00

Mette Hyllested

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Chakra Yoga & Meditation

Man

08.08.22 kl. 09.30

Søs Hjorth

Goodkarma Dojo
Søndergade 17
5500 Middelfart

Hensyntagende Hatha Yoga

Man

08.08.22 kl. 16.45

Søs Hjorth

Goodkarma Dojo
Søndergade 17
5500 Middelfart

Chakra Yoga & Meditation

Tir

09.08.22 kl. 16.45

Søs Hjorth

Goodkarma Dojo
Søndergade 17
5500 Middelfart

Hensyntagende Hatha Yoga

Ons

10.08.22 kl. 16.45

Søs Hjorth

Goodkarma Dojo
Søndergade 17
5500 Middelfart

Drejekursus for alle

Man

29.08.22 kl. 14.00

Mette Hyllested

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Drejekursus for alle

Man

29.08.22 kl. 17.30

Mette Hyllested

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Keramik for sjov

Tir

30.08.22 kl. 18.00

Kate Kanstrup Nielsen

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Kolding Rytmiske Kor

Tir

06.09.22 kl. 19.15

Esben Jensen

Nicolaj Scene
Skolegade 2
6000 Kolding

Ballroom Fitness i Middelfart

Man

12.09.22 kl. 18.30

Daissy Jaramillo

Østergades Forsamlingshus
Østergade 33
5500 Middelfart

Ballroom Fitness i Fredericia

Tor

15.09.22 kl. 17.30

Daissy Jaramillo

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Spansk beg/let øvede

Tor

15.09.22 kl. 18.30

Daissy Jaramillo

Østre Skole Middelfart
Viaduktvej 55
5500 Middelfart

EDB 50+ - let øvede

Tor

22.09.22 kl. 09.00

Per H. Møller

Østergades Forsamlingshus
Østergade 33
5500 Middelfart

EDB 50+ - begynder

Tor

22.09.22 kl. 12.30

Per H. Møller

Østergades Forsamlingshus
Østergade 33
5500 Middelfart

Lyserød Lørdag

Lør

08.10.22 kl. 09.30

Søs Hjorth

Kulturøen
Havnegade 6
5500 Middelfart

Drejekursus for alle

Man

10.10.22 kl. 14.00

Mette Hyllested

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Drejekursus for alle

Man

10.10.22 kl. 17.30

Mette Hyllested

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Seniorskolen i Nørre Aaby

Ons

12.10.22 kl. 14.00

Ingen underviser

Sognehuset
Kirkevej 45 A
5580 Nørre Aaby

Madlavning for mænd

Ons

12.10.22 kl. 17.30

Brian Andersen

Fjelsted - Harndrup Skole
Fjellerupvej 26
5463 Harndrup

Keramik for sjov

Tir

25.10.22 kl. 18.00

Kate Kanstrup Nielsen

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Keramik for sjov

Tir

10.01.23 kl. 18.00

Kate Kanstrup Nielsen

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia

Keramik for sjov med raku brænding

Tir

14.03.23 kl. 18.00

Kate Kanstrup Nielsen

Keramik- og Tegneskolen
Indre Ringvej 51
7000 Fredericia